Bitcoin Dünyanın En Sık Kullanılan Ödeme Birimi

Üstün şekilde tasarlanan ödeme tekniği ile hem iki adımda çok kolay ve basit ödeme gerçekleştirme hizmeti sunan hem de çok güvenilir yanı ile hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren yoğunlukta ilgi görerek tercih edilmeye başlanmış olmaktadır. Bitcoin zorluk derecesi üretim seviyesini gerçekleştiren kullanıcıları için oldukça zor ve zahmetli bir durum olmaktadır. Alışveriş amaçlı kur üzerinden kolay alışverişi sağladığı nedeni ile tercih edenler için tam tersi durum söz konusu olmaktadır. Bitcoin, internet üzerinden sanal madencilik gerçekleştirerek yüksek teknoloji bilgisayar sistemlerine sahip olarak zorlu adımlarla elde edilmektedir. Kullanıcı olarak tercih edenler için herhangi bir zorluğu bulunmamaktadır.

Olası durumlarda farklılık gösteren bitcoin zararları ile karşılaşılmasını sağlayan durumlar

Bitcoin kullanıcıları genel olarak kullanım ve kur alım satımlarında her hangi bir zarara uğramaları söz konusu olmadığı için, güvenilir olarak kullanabilmektedirler. Zararlarına maden işi ile uğraşarak bitcoin elde etmek isteyen insanlar uğrayabilmektedir. Son teknoloji ile üretilen yüksek kapasiteli profesyonel bilgisayar kullanımları ve çok yüksek ekran kartı donanımına sahip olmaları gerekmektedir.

Kar getirisi yüksek fakat madencilik işinde olası yanlış hareketlerin zarar getirme oranları da bulunmaktadır. Tıpkı dolar ve altın gibi bu sistemden faydalanarak büyük servet çapında gelir elde eden bitcoin zenginleri bulunmaktadır. Bunlara en büyük örnek olarak uzun zaman sonra yatırım yaptıkları bitcoin hesaplarını açarak milyon dolar servet sahibi olan Roger Ver, Charlie Shrem gibi pek çok örnek bulunmaktadır.

Bitcoin İlk Ne Zaman Ve Neden Kullanılmaya Başlandı ?

Bitcoin Tarihçesi

Bitcoin dijital bir para birimidir. Şifreleme teknikleri kullanılarak geliştirilen ilk para birimi olma özelliğine sahiptir. 1998 yılında “Wei Dai” tarafından “cypherpunk” e-posta listesinde konusu geçen kripto para konseptinin ilk uygulamalarındandır. Bitcoin’in yaratıcısının gerçek kimliği bilinmemektedir. 2009 yılında takma ismi “Sahoshi Nakamoto” olan bir kullanıcı tarafından kriptografi e-posta listesinde bitcoin’in şartnamesi ve kavram ispatı paylaşılmıştır. Ancak 2010 yılında bu kimliği meçhul kullanıcı daha farklı çalışmaları olduğunu söyleyerek projeden ayrılmıştır.

Bitcoin Neden tercih ediliyor?

Bitcoin’in ana fikri hiçbir aracı olmadan paranın dijital ortamda şifrelenmiş olarak saklanması ve herhangi bir yere bağlı olmadan kişiden kişiye güvenli bir şekilde transfer edilmesidir. Bitcoin uygulaması üzerinde 2010 yılından beri birçok geliştirici çalışmıştır. Ama asıl 2011 yılında bitcoin birden bire yükselişe geçmiş ve birçok kişi tarafından sattın almaya başlamıştır. Bitcoin için milat 27 Eylül 2012 yılı olmuştur. Bu tarihte bitcoin derneği kurulmuş ve bu dermek amaç olarak bitcoin’i yaymak ve standardilize etmeyi hedeflemiştir. Bu gelişmenin ardından birçok yeni kullanıcılarında katılması ile bitcoin ekonomisi gelişim göstermeye başlamıştır.

Bitcoin Vergilendirilebilir mi?

Bitcoin konusundan en çok merak dilen sorulardan biriside vergilendirme konusudur. Bitcoin vergilendirilmesi konusundaki tartışmalar tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de devam etmektedir. Bazı finans uzmanları bitcoin’in vergiye tabi olması gerektiğini düşünürken birçoğu da bunun aksi yönünde fikir belirtmektedirler. Birçok sebebin yanında belirli bir merkezde üretilmiyor olması nedeniyle vergilendirilmesinin mümkün olmadığını düşünenlerin sayısı da oldukça fazladır.

Bitcoin İle Yatırım Yapılır Mı?

Para biriktirmek günümüz insanın hakkında en çok inceleme yaptığı konulardan bir tanesi. Klasik tarzdaki yatırımlardan sıkılan insanlar, bunun yerine birbirinden farklı yatırım yöntemlerini inceliyor ve bunlar arasından seçimlerini yapmaya çalışmakta. Bunlardan biri ise hiç şüphesiz ki bitcoin yatırım. Ancak buna rağmen hala bazı kişiler var olan bu yatırım türünü tam olarak bilemeyenler bulunmakta.

Bitcoin ile Yatırıma Nasıl Başlanır?

Sanal para birimi olan bitcoin, bir süredir dijital ödeme sistemleri arasında ilk sıralardaki yerini korumayı başardı. İlk zamanlar yalnızca yurtdışında kullanılmakta olan bitcoin, şimdilerde Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da tercih edilmeye başlandı. Bunun sonucunda başta bitcoin wallet nedir sorusu olmak üzere bu para türünden nasıl yatırım yapılacağı sorusu cevaplanmakta. Bitcoin almak ya da yatırım yapmak isteyen kişilerin, öncelikli olarak bitcoin wallet yani bitcoin hesabı almaları gerekmektedir.

Bitcoin Yatırımı

Alınacak olan bitcoin wallet sonrasında ise bitcoin yatırım yapmak konusuna geliyor. Aynı dolar ve euro ile alakalı yatırım yapılırken kurlara dikkat edildiği gibi aynı şekilde bitcoin almadan önce de kurlar incelenmelidir. Alınacak olan bitcoin sayısı tamamen kişilerin kendi satın alım güçlerine göre değişim göstermektedir. Bir kere bitcoin wallet alındıysa, daha sonrasında bitcoin alım işlemleri adına yeniden cüzdan satın alınması gerekmeyecektir. İnsanlar bu bitcoinleri belirli bir süre boyunca cüzdanlarında tuttuktan sonra uygun fiyatları elde edince de oldukça kolay bir şekilde satabilecek ve böylece para kazanmış olacaklardır.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir