Bitcoin Alım Satım Hakkında Küçük Bilgiler

Bitcoin Nasıl Alınıp Satılır: Bitcoin alım satım işlemlerinde ihtiyacınız olan şey Bitcoin marketlerdir. İnternette bir arama yaptığınızda bu bitcoin marketlerden sürüsüne bereket bulabilirsiniz. Ama tabi ki bu hepsinin güvenli siteler olduğu anlamına gelmez ufak bir araştırmayla hangi marketleri kullanmanız gerektiğini, hangi marketlere güvenebileceğinizi bulabilirsiniz. Bitcoin marketleri kullanabilmeniz içinse kendiniz için bir Bitcoin cüzdanı indirmeniz gerekmektedir. Bitcoin cüzdanı, içinde Bitcoinlerinizi şifreleyerek koruduğunuz, sizin Bitcoin alışverişlerinizin kaydını tutan, bilgisayarınıza indirdiğiniz bir dosya şeklinde dijital cüzdanlarınızdır.

Cüzdanınız ile marketlerden yaptığınız alım satımlar sonrasında Bitcoin paralarınızı dilediğiniz gibi çeşitli alanlarda harcayabilirsiniz. Bitcoin ile alışveriş yelpazesi günden günde genişlemektedir. İsterseniz Bitcoinleriniz ile istediğiniz Bitcoin borsasına girip paranızı değerlendirebilirsiniz. Bitcoin borsasından bahsetmişken Mt. Gox’tan bahsetmemek olmaz. Bitcoin mt gox, dünyanın en ünlü Bitcoin borsasıdır. Ve işin ilginç tarafı Mt.Gox iki yıl önce teknik aksaklıklardan dolayı insanların borsadaki paralarını verememesinden bir ay sonra kepengi indirip dükkânı kapatmasıdır, yani borsanın çökmesi. Kimileri borsanın kendi içlerinden birileri tarafından soyulduğunu söylüyor, kimileri ise bir siber saldırının kurbanı olduklarını, kendilerinden gelen net bir açıklama olmamasına karşın gerçek şu ki, bu çöküşün altında kalan 744,408 Bitcoin yani şimdinin kuruyla hesaplarsak 450 milyon doların üzerinde bir para borsayla çökmüştür.

Dünyanın en ünlü Bitcoin borsası olarak anılan Mt.Gox’un çöküşünün ardından insanlar Bitcoin borsalarının güvenliklerine doğal olarak şüpheyle yaklaşmışlardır fakat o zamandan bugüne kadar gereken bazı dersler çıkarılmış güvenlikler tabi ki artırılmıştır ne kadar yeterli olduğunu zaman geçtikçe hep beraber öğreneceğiz.

Bitcoin Nasıl Elde Edilir:Bitcoin elde etmenin birçok yolu var bunlardan birincisi Bitcoin marketler. Bitcoin marketler aracılığı ile kullandığın para birimiyle o a anki kura göre ne kadar Bitcoin ediyorsa Bitcoin satın alabilir aynı zamanda bu şekilde de satabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise Bitcoin madenciliği. Madenciliğin modası ne kadar geçmiş olsada biraz üzerinden geçelim.  Kişiler Bitcoin aramak için özellikle güçlendirilmiş bilgisayarlarla madencilik yaparak Bitcoin bulmaya çalışırlar. İlk zamanlar madencilikle hatırı sayılır Bitcoin bulunurken 2010 dan sonra madencilik olayı sönmeye başlamıştır.

Daha çok insanın Bitcoin ve madencilikten haberi olduktan ve Bitcoin bulmak aşırı zorlaştıktan sonra üçüncü parti sistemler devreye girerek diğer bir Bitcoin elde etme yöntemi olan Bitcoin havuzlarını oluşturmuşlardır. Bitcoin havuzlarından faydalanmak isteyen insanlar bu sisteme üye olduktan sonra cihazlarını bu havuza yönlendirerek Bitcoin ararlar. Sistemin buradaki rolü ise birçok insanın cihazlarını aynı havuzda birleştirerek daha güçlü bir Bitcoin arama motoru oluşturmalarına olanak sağlamak. Yani güç birliği yapıp daha fazla Bitcoin bulma amacıyla üyeler toplamak. Tabi bulunan Bitcoinler herkesin ortaya koyduğu cihaz gücüne göre kişilere dağıtılıyor. Diğer Bitcoin elde etme yöntemi Bitcoin musluklarıdır.

Bitcoin Muslukları: Bitcoin musluklarından faydalanmak için öncelikle bir cüzdana sahip olmanız gerekir. Cüzdanınızı aldıktan sonra Bitcoin musluk sitelerine girip sitenin istediği alana cüzdan adresinizi yazdıktan sonra varsa doğrulama metinlerini geçip sitenin Bitcoin vereceğini ima ettiği butona tıklanarak sitenin vadettiği kadar Bitcoin hesabınıza geçmiş olur. Peki, bu inşalar durduk yere neden bu muslukları yapıp Bitcoin dağıtıyorlar hayrat mı bu musluklar? Tabi ki kimse babasının hayrına en azından bu zamanda musluk falan açmaz. Bu musluk sitelerini yapanların amaçları sitelerine koydukları reklamlar vasıtası ile Musluklara koydukları paradan fazlasını kazanmayı amaçlamalarıdır.

Eğer musluğa koyduğu paradan fazlasını kazanırsa amacına ulaşmış olur kazanamazsa zarar etmiş olur ve sitesini fazla sürmeden kapatır. Bu musluklardan elde edilen para Bitcoin’in alt birimi olan satoshi olarak verilir. Satoshiyi bizdeki kuruş gibi düşünebiliriz. 1 satoshi = 0,00000001 Bitcoin olacak şekilde hesaplanır. Musluk sitlerinden gelen parada 20-30 bin satoshi ise memnun kalmalısınız. Son olarak Bitcoin elde etmek için veya Bitcoinlerinizi çoğaltmak için riskli 2 yöntem kaldı. Bunlar Bitcoin ile kumar oynatan siteler ve Bitcoin borsaları. İki seçenekte oldukça riskli hele kumarı tavsiye etmesem de yeri gelmişken söylemek istedim. Buraya kadar olan yazımda Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin nasıl kasılır? Bitcoin nasıl kazanılır 2017 gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.

En kaliteli makaleler her zaman elinin altında!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir