Bitcoin

Bitcoin Bitcoin

Bitcoin

  • 115

Bitcoin nedir? Bitcoin, Satoshi Nakamoto adlı bir Japon tarafından çıkartılmış, herhangi bir kuruma bağlı olmadığı halde birçok ülkede ve internet web sitelerinde ticaret amacı ile transfer gerçekleştirebilme özelliğine sahip bir para birimine verilen isimdir. Geçtiğimiz yıllar da, paranın yerine geçebileceği düşünülmüş ve bitcoin debit card adı ile alışveriş kartı çıkarmıştır. Bu kart ile para transferi ya da anlaşmalı noktalar aracılığı ile para çekme işlemini yapabilirsiniz. Üzerinden iki adet, dikey çubuk geçen " B " harfi ile tanımlanır, kısaltılmış okunuşu ise BTC olarak gösterilmektedir. Bitcoin dolar çevir işlemi ile de, topladığınız bitcoinleri dolara çevirebilir ve dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

 Bitcoin dolandırıcılığı Birçok web site içerisinde, yapmanız gereken görev karşılığında size bitcoin verileceğini söyleyebilir. Bazı alışveriş siteleri, belli bir miktarda alışveriş yaptığınızda, paranızın yarısını size bitcoin olarak ödemektedir. Ya da, reklam izleme karşılığında size bitcoin vereceklerini, söyleyebilirler. Bitcoin verirler ve para çekme anına kadar paranızı toplarsınız, ancak iş para çekmeye geldiğinde size, topladığınız parayı vermezler. Bu tür para tuzaklarına düşmemelisiniz. İnternet dolandırıcılığı gittikçe artış gösterirken, kendinizi, kişisel bilgilerinizi, para kazanmak uğruna kolayca sitelere vermemelisiniz. Herhangi bir marka kitlesine sahip olmayan, gelir kaynağının asıl noktası hakkında bilgi verilmeyen, sözleşme ya da hakkında yeterli bilgisi olmayan sitelere, kişilere güvenmemelisiniz. Site hakkında, önceki kullanıcıların yorumlarını okuyabilir, ya da kendiniz site hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Bitcoin Sistemi

 

Bitcoin Mining Pool Nedir?

Madencilik havuzları btc çıkarmanın çok zor olması nedeniyle dünyanın farklı yerlerinden madencilerin güçlerini birleştirerek büyük madencilere kafa tuttukları yerlerdir. Havuzu kuran kişiler belirli bir komisyon aldıktan sonra çıkarılan btc miktarını herkesin gücüne göre eşit bir şekilde paylaştırırlar.

Havuz sistemi iyi bir şeydir, küçük madencilere btc kazanma imkanı tanımaktadır. Btc madenciliği için ciddi miktarlarda yatırım gerekmektedir. Büyük madencilerden birisini ayda 8 milyon dolarlık btc çıkardığını düşünürsek sizinde yapmanız gereken yatırım miktarını düşünmeniz daha kolay olacaktır.

Bitcoin Market Nedir? Bitcoin pazarları madencilerin çıkardıkları btc leri alıp sattıkları yerlerdir. Bu alım satım işlemleri aynı borsadaki hisse senedi veya forex piyasalarındaki para alım satım işlemleri gibi olmaktadır. Satış ve alış arasındaki kur farkından kar veya zara elde edilmektedir. Birçok kişi btc madenciliğinden ise btc borsa alım satımları ile uğraşmayı daha karlı görmektedir. Sadece pazarlardan ucuzdan btc toplayıp fiyat yükselince de satarak kar elde etmektedirler.

Bitcoin Mobil Ödeme Nedir? Btc ödemelerini bilgisayarınızdan yapabildiğiniz gibi telefonlarına yükleyeceğiniz özel uygulamalardan da yapabilirsiniz. Oluşturulan barkodları telefonunuzdan okutarak çok hızlı bir şekilde btc ödemesi yapabilirsiniz. Mobil uygulamalar verdiğiniz hizmetin karşılığı olarak btc ile ödeme almayı kabul etmeniz durumunda, size özel hazırlanan barkodlar ile karşı tarafın telefonunda yüklü bulunan mobil uygulama ile barkodu okutarak ödemeyi almanıza olanak tanır. Bu ödeme şeklinin aynısını bilgisayar üzerinden de yapabilirsiniz ama mobil uygulamaya göre daha çok zaman ayırmanız gerekecektir.

Benzer Yazılar

Bitcoin Kazanma Bitcoin
Bitcoin Harcama Bitcoin
Bitcoin Rehberi Bitcoin

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?