Network Marketing

Asla Ama Asla Muhtaç Degilsiniz!!! Network Marketing

Asla Ama Asla Muhtaç Degilsiniz!!!

  • 88

Network Marketing işi yapan çoğu kişide gördüğüm çoğu durumlardan bir tanesi ve asla yapılmaması gereken bir olay. İnsanları kayıt etmeye çalışmak, süslü kelimelerle, olayı olağan üstü bir halde sunum yapmaya çalışıp insanları çalıştığı firmaya dahil etmek için çabalamak. İnsanlara neredeyse yalvarmak veya bulunduğu durumun çok daha üzerinde olduğunu söylemek…

Bir kişiye takılıp sürekli duygusal olarak onlara bağlanmak, muhtaç olmak. Size şunu kesinlikle ve kesinlikle söyleyebilirim ki eğer NetworkMarketing’de işinizi zorlaştırmak istemiyorsanız yapmanız gereken de  budur.

Muhtaçlığı ön planada tutmak, güçsüz olmak, yalvaran bir tavırda olmak insanlara en çok itici gelen şeylerden biridir. Ve bu olay hayatın her alanında geçerliliğini göstermiştir.

Düşünsenize bir iş görüşmesine gidiyorsunuz ve şirketin sahibi size şunları söylüyor: Lütfen bizimle çalış, hemen pazartesi günü gel başla, bize tam uyacak kişisin vs. O şirket hakkında, kişi hakkında ne düşünürdünüz? Para kazanamayan, beş para etmez bir şirket olduğunu düşünürdünüz değil mi, garipserdiniz.

İşte Network Marketing’de muhtaçlık sergilemek, zayıflık sergilemek aynen bu etkiyi yapıyor.

Fakat şunu söylemeliyim ki bu kadar bariz muhtaçlık sergilemeseniz bile, karşınızdaki insanın sizden sezdiği ufak zayıflıklar, çatlaklar hemen hemen aynı etkiyi yapacaktır. Yani farkında olmadan bazı şeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz buna dikkat edin. Çünkü sürekli “kaç para kazanıyorsun?” “ben biraz araştırayım, düşüneyim” gibi cevaplar alıyorsanız veya insanlar attığınız mesajlara cevap vermiyorlarsa, telefonlarınızı  açmıyorlarsa sorun büyük ihtimalle bu yüzdendir.

Muhtaçlığı hissettirmek, zayıf olduğunu hissettirmek, duruşsuz, güçsüz olmanın geldiği kaynak aslında çok basit.

İnsanları kaydetmeye çalıştığınız için yapmış olduğunuz çalışmalardandır. Fakat network marketingde olduğu gibi hayat siz var olana kadar devam edecektir. Ve her zaman tanışmayı bekleyecek birileri muhakkak vardır…

Belki “hayır canım ne alakası var ben insanları kalifiye ediyorum, masada gayet güçlü duruyorum, hiçte öyle düşünmüyorum” diyebilirsiniz fakat bilinç düzeyinde böyle düşündüğünüzden böyle diyorsunuz fakat önemli olan bilinçaltı düzeyinde amacınızın ne olduğudur, gerçekten ne düşündüğünüzdür, hissettiğinizdir.

Çünkü siz farkında olmasanız da yaptığınız tüm davranışlar, kullandığınız tüm sözler bilinçaltınızdan geliyor. Çünkü kimse konuşurken bir sonraki cümlesini düşünmez, planlamaz akıcı bir şekilde konuşur, aklından geçenleri söyler. Aynı şey ses tonunuz, hal ve tavırlarınız için de geçerlidir.”İnsanları kayıt etme” kalıbı bilinçaltınızda olduğunda hareketlerinizden, sesinizin titreşiminden, tonundan bu rahatlıkla sezilir emin olun. Bu nedenle insanları kayıt etme algısından, kalıbından kurtulun. Bunun yerine kim fırsatınıza açık, bu konuda istekli, ciddi bunun değerlendirmesini yapın. Çünkü Network Marketing tamamen seçme-sınıflandırma işidir. Doğru insanları bulma ve uyum içinde çalışan bir liderlik takımı oluşturmaktır (her girişimcilik işinde olduğu gibi). Bu da ancak doğru insanların bir araya gelmesinden meydana gelir. Eğer siz herkesi kayıt etmeye, kapatmaya çalışırsanız o zaman bunun gerçekleşmesi mümkün olmayacaktır ve kimseye işiniz değerli, önemli ve çekici gelmeyecektir. Bu hep böyledir.

Bu nedenle mentalitenizi kökünden değiştirin. Unutmayın sizin kimseye ihtiyacınız yok, kimseye muhtaç değilsiniz. Dünyada, etrafınızda sahip olduğunuz fırsatı arayan yüz binlerce hatta milyonlarca insan var ve şu an bakınıyorlar. Neden yanlış kişilerle zamanınızı kaybedesiniz ki?

Bunun yerine kim yeniliklere, fırsatlara açık, kim arayışta, kim hayatını değiştirmek istiyor, kim ciddi düşünüyor, kim istekli bu kriterler doğrultusunda ilerleyin. Aklınıza bunları kazıyın ve sahip olduğunuz değeri bilin, inanın. Asla işinizin değerini düşürmeyin. Göreceksiniz bu sefer insanlar sizinle çalışmak, takımınızda yer almak için muhtaçlık sergileyecekler.

+1500 Blog Abonesi Arasına Katılın.Yazılar Haftalık Mail Adresinize Gelsin?


Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?