0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aplikasyon ile internetten Para Kazanma

18 Eylül 2017
8 kez görüntülendi
Aplikasyon ile internetten Para Kazanma

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve sanal dünyanın gerçekliğin önüne geçerek hız kazanması ile para kazanma arayışı da internet dünyasında hız kazanmıştır. Özellikle genç nesillerin teknoloji ile çok içli dışlı olması yeni fikirlerin üretilmesine de olanak sağlamaktadır. Fakat fikir üretmek yerine parayı kolay kazanma düşüncesi oluştuğu için çeşitli sanal yöntemlere başvurulmaktadır. Bu yöntemlerden biri mobil uygulamalar sayesinde para kazanmaktır.  İnternetten para kazanma uygulamaları daha çok oyunlar üzerine kurulu çalışmalara yöneliktir. Fakat oyunlardan ziyade süpermarket, fotoğraf çekimi, fikir alışverişi ile de para kazanmak mümkündür. Mesela bu uygulamalara göz atacak olursak:

İnternetten para kazanma uygulamaları

 • Field Agent: Bazı görevleri yerine getirmek için saha temsilcisi oluyorsunuz. Uygulama neler yapacağınız ve yerel alışveriş merkezi, market veya şehrin belli bir noktası gibi nerelere gideceğinizle ilgili talimatlar veriyor. Görevin iki saat içinde tamamlanması gerekir. Her görev için 2 dolar ve 12 dolar arası ücret ödeniyor ve ödemeler PayPal aracılığıyla yapılıyor.
 • CheckPoints: Market, cafe veya alışveriş merkezlerinde kendinizi işaretleyerek, bu esnada aldıklarınızın fotoğrafını çekerek ve hatta arkadaşlarınızın CheckPoints’e üye olmasını sağlayarak para kazanabilirsiniz. kazandığınız puanları Amazon.com, oyunlara ve daha fazlasına çevirebiliyorsunuz.
 • EasyShift:  Fotoğraf çekmek, fikir vermek veya bir ürünün fiyatını kaydetmek gibi basit görevleri yerine getiriyorsunuz. Birkaç görev tamamladıktan sonra terfi ediyorsunuz ve daha yüksek ödemeli görevlerin kilidini açarak daha yüksek ödemeler alıyorsunuz. Ödemeler PayPal aracılığıyla yapılıyor ve 48 saat içinde hesaba geçiyor.
 • App Trailers: uygulamalarla ilgili tanıtım videolarını izleyin ve para kazanın. Tanıtım videoları ile ilgili dürüst yorumlar yaparak uygulama geliştiricilerin video tanıtımlarını tamamlamalarına yardımcı olun. İzlediğiniz her video için yarım sent kazanabilirsiniz. Demoların denenmesi karşılığında 9 sent ve 1 dolar arası ödeme yapılır. Bir arkadaşınızın sizin referansınızla üye olması karşılığında 50 puan kazanırsınız.
 • Iconzoomer: Size verilen görevlerin fotoğraflarını çekin. Örneğin öğle yemeğiniz, içeceğiniz veya giydiğiniz ayakkabının fotoğrafını çekin ve her çekimden para kazanın.
 • GymPact: Spor salonunda egzersiz yapıp ve para kazanabilirsiniz. GymPact ile haftalık anlaşma yaptıktan sonra gittiğiniz her gün için ödeme alırsınız ve gitmediğiniz her gün içinde ödeme yaparsınız. Bu uygulama da ödül ve ceza sistemi vardır. Kazanç olarak en az yarım saat süren her idman için 0.50 dolar ve 0.75 dolar arası para kazanabilirsiniz. Ve rejiminizi takip ederek sağlıklı ve fit kalırsınız.
  ·         Shopkick: Alışveriş tutkunuysanız trendleri ve pazarlık yapmayı seviyorsanız sadece kendiniz olarak ‘kicksler’ kazanabilirsiniz. Üye işyerine girdiğinizde ve/veya alışveriş yaptığınızda kickler yani puanlar kazanırsınız ve kickler karşılığında ödüller alırsınız. Kazanç olarak üye işyerinden içeri girdiğiniz anda kicksler toplamaya başlarsınız. Hediye kartlarından ve ürünlerden yararlanmak için kickslerinizi kullanabilirsiniz.
  İnternetten para kazanma uygulamaları ile ek gelir sağlayabilir ve kendinizi geliştirerek birkaç uygulamaya zaman ayırarak farklı fonksiyonlar üzerinden aynı ayna para kazanabilirsiniz.
  Uygulamalar Ne Kadar Güvenli?

Mobil platformlarda yapılan incelemelere göre 20 uygulamanın 5000’den fazla sürümünde kötücül yazılım olduğu ortaya çıkmıştır. Siber suçluların iki veya daha fazla uygulamayı manipüle ederek kullanıcı verilerinin istismarı, dosyaların incelenmesi, sahte SMS mesajlarının gönderilmesi, kullanıcı rızası olmadan farklı uygulamaların yüklenmesi ve sunucuları kontrol etmek için kullanıcı konumunun gönderilmesi gibi işlemlerin yapıldığı siber güvenlik firmaları tarafından tespit edilmiştir. İnternetten para kazanma uygulaması adı altında bazı uygulamalardaki yazılım güncellemelerinin düzenli olarak yapılmaması eski sürümlerin kötücül niyetli faaliyetlerde kullanılması riskini arttırmaktadır.

Yıllardır yaygın bir şekilde teorik tehdit olarak düşünülen tuzaklı mobil uygulamalar, mobil işletim sistemlerine özgü uygulamalar arası iletişim özelliklerini kullanarak zararlı işlemler gerçekleştirmektedir.

Uygulamalardaki Güvenlik Açıkları Nasıl Oluşur?

Erişimi kısıtlı olan bir uygulama, Erişim iznine sahip olmayan uygulama ve bu uygulamaların birbirleriyle iletişim becerisine sahip olmaları veri sızmasına sebep olabilmektedir. Bu şekildeki uygulamalar, ayrıcalıklara ilişkin olarak bilgi alışverişi yaparak ve uzaktan verilen komutlar ile hangisinin etkin konumda olduğunu tespit etmek için ortak alan kullanabilirler. İnternetten para kazanmak video görüntüleme seçenekleriyle kullanıcılara sunularak sahte içerikler ile aldatmaca yapılabilmektedir. Bunlara kesinlikle dikkat etmek gerekir.

İnternet Kazançlarında Yasal ödenek

Kurumsal olarak çalışan belirli network kazanç siteleri üzerinden yapılan satış ortaklıkları ile yapılan her satış üzerinden vergi ödenir. Ve sizde aldığını komisyonlar üzerinden sistem tarafından otomatik olarak düşürülen vergi vermektesiniz. Bu ödemeler çok küçük miktarlarda olmaktadır. Ortak çalışılan sistemlere göre İnternetten para kazanmak vergiyükümlülüğünü de otomatik olarak getirmiş olur. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın girişimcileri bilgilendirmek amacıyla hazırladığı e-girisimci.gov.tr yayına girmiştir. Maliye Bakanlığı’nın önceki yıllarda başlattığı “Elektronik ticaretin izlenmesi ve mükellef uyumunun artırılması” projesinin bir parçası olan site, girişimcilerin vergi yükümlülüklerini öğrenmesi konusunda birincil kaynak niteliğindedir. İnternet üzerinden para kazanan kişilerin vergi sorumluluklarına dikkat çeken E-Girişimci Bilgilendirme Portalı‘nda girişimcilerin faydalanabilecekleri altı farklı bölüm bulunuyor. Site, ziyaretçilerini öncelikle internetten para kazanma vergi yükümlülüğü olduğunu bilmeyen kişilerin yaptıkları alım satım işlemlerinin ticaret olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceğini öğrenmelerini sağlayan bir testle karşılamaktadır.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 3.7]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?