Anket Doldurma Sitelerini Araştırırken Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli

Son yıllarda bir çok kişinin ek gelir sağlamak amacı ile başvurduğu yollardan bir tanesi ve en çok tercih edileni de internet üzerinden anket şirketlerine anket doldurarak para kazanmaktır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile hemen hemen her evde internet ağı bulunmakta, hatta kullanılan cep telefonlarından da internete kolayca giriş yapılabilmektedir. Bu durum insanların internette geçirdikleri zamanı paraya dönüştürebilecekleri işleri de gündeme getirmektedir. Bu işlerin dediğimiz gibi en fazla rağbet görenlerinden olan ise anket doldurma siteleri vasıtası ile anket doldurarak para kazanma seçeneğidir.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Söylendiği Kadar Basit mi?

İlk başta oldukça kolay gözükebilen bu işin de tabiki bazı kriterleri ve zorlukları ve bazı kriterleri bulunmaktadır. Öncelikle internette arama motorlarında anket doldur para kazan şeklinde yapılan aramaların sonucu olarak binlerce seçenek çıkmaktadır. Bazı ilanlarda sizlere aylık kazancınız konusunda oldukça yanıltıcı bilgiler de verilebilmektedir. Örneğin anket doldurarak aylık 10.000 tl kazanacağınızı ya da 5000 tl kazanacağınızı ya da bu rakamların dolar karşılıklarından bahseden sitelere dikkatle yaklaşmanızı öneririz.

Çünkü insanlar evlerinde bilgisayar başında anket doldurarak bu kadar yüklü meblağlar kazanabiliyor olsalar herhalde çalışan işe giden insan bulmak oldukça zor olurdu. Sizler bu işe girmeden önce bilmelisiniz ki düzenli olarak her gün üç ya da dört saatini anket doldurmaya ayıran bir kişi ortalama olarak 400 ile 600 tl arasında kazanabilmektedir. Tabi bu rakamlar kesin olmamakla birlikte yaklaşık olarak bu meblağlara tekabül etmektedir. Yani işe başlarken bıoş hayallere kapılmamak sizler için çok daha yararlı olacaktır.

Öncelikle internet üzerinden yapacağınız araştırmalara anket doldurma site isimlerini araştırarak başlamanız faydalı olacaktır. Sizlere bu konuda bir kaç site ismi vermemiz gerekirse;

Anket doldurma siteleri

 1. Surveyscout,
 2. Survey Savvy,
 3. Zoom Panel,
 4. Opinion Place,
 5. Opinion Outpost,
 6. Cvs Advisor,
 7. Fikir pazarı Tr,
 8. GFK Tr,
 9. Global Test Market Tr,
 10. Myiyo Tr,
 11. Valued Opinions Tr Gibi en çok tercih edilen siteleri örnek vermemiz doğru olacaktır. Bu siteleri incelediğinizde işin ayrıntıları, nasıl yapılacağı, nelere dikkat edileceği hakkında bu sitelerin resmi web sayfaları üzerinden bilgi almanız mümkün olacaktır.

Anket Doldurma İşine Başlamadan Önce Güvenli Siteler Konusunda Araştırma Yapılmalı

Bu işi yapmak isteyen bir çok kişi gibi sizinde aklınıza anket doldurma siteleri güvenilir mi sorusunun gelmesi oldukça doğaldır. Çünkü her iş te olduğu gibi bu işte de dolandırıcılık ya da yanlış bilgilerle kişileri kandırma emek sömürücülüğü yapmak gibi bir çok istenmeyen durum söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz bilindik yasal anket doldurma sitelerini tercih etmeniz olacaktır. Türkiye’de ve Dünyadaki en çok tercih edilen ve bilindik diğer anket doldurma siteleri ne kadar güvenilir olmaktadır bununla ilgili kesin bir bilgi vermek zor olmamakla birlikte bilinen ve kullanıcılarının yaptıkları işler karşılığında ödemelerini aldıkları siteleri tercih etmeniz konuusnda sizleri yönlendirmek çok doğru olacaktır.

Bazı anket doldurma siteleri şikayet alarak kullanıcılarının mağduriyetleri doğrultusunda yaptırımlarla karşılaşmıştır. Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına araştırmalarınızı yaparken anket sitesinin güvenilirliği ve kullanıcı yorumları, bilinirliği gibi konuları atlamadan araştırma yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Anket Doldurmaya işine Başlarken Bir Ücret Ödeniyor mu?

Bir çok kişinin aklındaki bie diğer soru ise anket doldurma siteleri ücretsiz mi sorusudur. Anket doldurma sitelerinin çoğuna ücretsiz kayır yaptırmanız mümkündür. Bazı sitelere anket doldurma kitaplarını almanız şartı ile üyelik sağlayarak anket doldurma işine başlamanız mümkün olmaktadır. Abket doldurma sitelerine kayıt yaptırdığınız zaman bir çok firmaya kayıt yaparak sisteme dahil olamnız gerekmektedir. Birden çok anket doldurma sitesine üye olmanız da sizlere sürekli ve çok sayıda anketin yönlendirilmesine olanak sağlayacağı için birden fazla anket doldurma sitesine üyelik gerçekleştirmeniz maddi açıdan yararınıza olacaktır.

Anketlerin fiyatları farklılık göstermektedir. Örneğin on dakikada biten bir anket 10 tl iken 20 dakikada biten bir anket 5 ltl olabilmektedir. Ayrıca her anket doldırma sitesinin anket başına belirlediği meblağ değişiklik göstermektedir. Anketlere sizlerin mail adreslerinize yönlendirileceği için anketin fiyatını görerek doldurmaya başlamanız doğru olacaktır. Böylelikle kazancınızı sürekli kontrol altında tutma imkanınız da mümkün olacaktır.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 5 Ortalama: 4]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir