0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anket Doldurarak Para Kazanmanın Yollarını Ayrıntılı Olarak Araştırın

18 Eylül 2017
18 kez görüntülendi
Anket Doldurarak Para Kazanmanın Yollarını Ayrıntılı Olarak Araştırın

Günümüzde insanların internet başında geçirdikleri vakit oldukça fazladır. Bir konu hakkında araştırma yapmak, online alış veriş yapmak, sosyal paylaşım sitelerinde gezmek ve daha bir çok sayılabilecek aktivite internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternet başında geçirilen zamanı paraya çevirmenin mümkün olduğu bazı seçenekler de bulunmaktadır. Bu duruma verilebilecek örneklerden bir tanesi de anket doldurma para kazanma seçeneğidir.

Gerçekten Anket Doldurarak Para Kazanılabilir mi?

Anket doldurma nedir? Bir konu, bir ürün veya hizmet hakkında araştırma yapabilmek kamu oyunun fikrini öğrenebilmek adına kişilere sorular yöneltmek ve verilen cevapları istatistiksel olarak değerlendirerek bir nevi pazar araştırması yapmaktır. İnternet üzerinden arama motorlarında en çok araştırılan konulardan bir tanesi de anket doldurma ne demek olarak karşımıza çıkmaktadır.Bir çoğumuzun başına gelmiştir yolda yürürken elinde bir anket listesi ile sizden bunu doldurmanızı rica eden anketörler ile karşılaşmışsınızdır.

Geçmiş yıllarda özellikle üniversite öğrencilerinin okul masraflarına yardımcı olması için sık tercih ettikleri bir seçenek olan anketörlük, internet kullanımının yaygınlaşması ile internet üzerinden yapılmaya başlandı. Artık bir çok anket şirketi kamu oyu araştırmaları için internet üzerinden anket doldurtma seçeneğini daha çok kullanıyor. Anket şirketleri anket başına bir ücret belirleyerek kullanıcılarına doldurdukları anket üzerinden ödeme yapmaktalar. Bunun örneklerine özellikle yurt dışı anket doldurma sitelerinde daha çok rastlanmaktadır. Bu siteler kullanıcılarına belirledikleri belli sayıda anketi doldurduktan sonra paypall seçeneği ile ödeme yapmaktadırlar. Ülkemiz için ise durum biraz daha farklıdır. Türkiye’deki internet üzerinden anket yapan anket şirketleri kullanıcılarına çoğunlukka para ödemek yerine hediye çeki vermeyi tercih etmektedirler.

Türkiye’de faaliyet gösteren anket doldurma şirketleri yurt dışındaki anket doldurma şirketlerine göre daha az tercih edilmektedir. Çünkü insanlar yaptıkları işin karşılığında nakit para almayı hediye çeki almaya daha çok tercih etmektedirler. İnternet üzerinden anket doldurma işi hakkında arama yaptığınızda binlerce sonuç ve seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerin içinde kullanıcılarına aylık 2000 dolardan 5000 dolara kadar para kazanmayı vaat eden anket siteleri de vardır. Fakat bu konuda anket doldurarak para kazanabileceğinizi söylediğimiz kadar bu iştenm kazanacağınız para konusunda da gerçekçi olmanızı öneriyoruz. Anket doldurma işini gününün dört beş saatini bu işe ayırarak düzenli olarak yapan kişilerin kazanabileceği rakamlar aylık 200 ile 250 dolar arasında değişmektedir. Zaten düşünüldüğünde o yüksek meblağlar anket doldurularak kazanılıyor olsa herhalde kimse işe gidip çalışmayı tercih etmek oturduğu yerden aylık 5000 dolar para kazanma için tercih ederdi. Bu tarz söylemleri olan sitelere lütfen güvenmeyiniz ve boş hayallere de kapılmayınız. Evet bu işten para kanabilirsiniz ama labileceğiniz meblağlar küçük meblağlar olup ek iş olarak düşünebileceğiniz niteliktedir.

Anket Doldurarak Para Kazanmak İsteyenler İçin Öneriler

Sizde bu işi yapmayı düşünüyor ve internette geçirdiğiniz boş vakti nakde dönüştürmek istiyorsanız anket doldurma listesi tanıtımı sunan siteleri inceleyerek bu işe giriş yapabilirisniz. Dediğimiz gibi beklentiniz reel rakamlar üzerinden olduktan sonra ve güvenilir bilindik siteleri tercih ettiğinizden emin olduktan sonra işe giriş yapmak daha kolay ve güvenli olacaktır. Anket doldurma işi başlarda size biraz sıkıcı gelebilir ki gerçekten bir çk firmaya kayıt olmak ve kayıt formlarını tek tek doldurmak bu işin en sıkıcı tarafı olarak görünüyor. Fakat kayıt işlemlerinizin sonrasında sizin mail adresinize gelen anketleri doldurmanız size çok daha kolay ve zevkli gelecektir. Heleki nakit ödeme yapan anket şirketleri ile çalışırsanız ödemelerinizi almaya başladıkça çok daha zevkle bu işi yapacaksınız. Eğer yurt dışı anket siteleri ile çalışacaksanız dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı daha bulunmaktadır. Yurt dışı anket sitelerinin ödeme yapabildikleri ülkeleri incelemeden kayıt olmamanızı size şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü anket şirketlerinin ödeme yapabildikleri ülkeler sıklıkla değişmekte olup eğer kayıt olduğunuz site ülkemize ödeme yapamıyor ise onlarca anketi doldurduktan sonra ödeme alamama gibi olumsuz bir durum ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.

Anket Doldurarak Gelir Elde Etmenin Yeni Yolları

Anket doldurma işi git gide daha da yaygınlaştığından otomatik anket doldurma programları geliştirlerek kişilerin bu işi daha hızlı yapmaları ve daha çok gelir elde etmeleri üzerine de çalışmalar yapılmaktadır. Bu ve bunun gibi daha bir çok sistematik anket doldurma yenilikleri hakkında internet üzerinden bilgi almak ve bu uygulamalar sahip olmak mümkündür.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 2 Ortalama: 4]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?