Altcoin Nedir, Yatırımı Nasıl Yapılır, Güvenilir Mi?

Ana sayfa » Bitcoin » Altcoin Nedir, Yatırımı Nasıl Yapılır, Güvenilir Mi?

Altcoin Nedir, Yatırımı Nasıl Yapılır, Güvenilir Mi?

Bu makalemde Altcoin Nedir, Yatırım Yapılır Mı, Güvenilir Mi? konusu hakkında detaylı bilgi aktaracağım. internetteki aktiviteleriniz sonucunda size verilen gerçek olmayan sanal paralar üzerinden gerçek paralar kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Eğer bilmiyorsanız tüm dünyayı çalkalayan bu konu hakkında artık fikir sahibi olmanızın vakti gelmiş demektir. Birçok insan bütün gününü gerçek işlerde çalışarak mesaiye ayırmak yerine artık gün içinde çok az bir vakitlerini sanal ortamda değerlendirerek çok daha fazla miktarda paralar kazanabiliyor. Gerçek bir parayla yatırım yapmaya kıyasla çok daha kısa sürede daha fazla kar elde etmenizi sağlayan sanal paralar size yepyeni bir dünyanın da kapılarını açıyor. Artık ciddi yatırımlara gerek olmadan, elinizdeki tüm parayı riske atmak zorunda kalmadan siz de çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Ama nasıl? Tüm detayları sizler için derledik.

Altcoin nedir?

Altcoin nedir?

Altcoin nedir?

İnternet üzerinde, tamamen sanal ortamda yine sanal olarak size verilen sanal para birimi altcoin olarak adlandırılır. Bu para birimini sanal borsa mantığıyla yatırım yaparak değerlendirebileceğiniz gibi farklı sitelerdeki uygulama ve aktivitelerinizden kazanacağınız parayı da altcoin ne kadar değerliyse o oranda altcoine çevirerek yine sanal para olarak değerlendirebilirsiniz. Bitcoin ve altcoin sistemine giriş yapmadan önce üye olduğunuz site üzerinde hem sistemi anlamanız hem de çalışma mantığını kavramanız için belli bir eğitim alırsınız.

Yine sanal olarak verilen bu eğitim sayesinde sisteme nasıl dahil olabileceğinizi, size verilen sanal parayı nasıl kullanabileceğinizi ve nasıl kazanmaya başlayabileceğinizi en ince ayrıntısına kadar öğrenirsiniz. Verilen eğitim sonunda kendinizi hazır hissediyorsanız sisteme dâhil olabilir, hissetmiyorsanız da eğitimi tekrar tekrar almayı talep edebilirsiniz. Birçok yatırımcı ve borsası bu sistemin mantığı tam kavranmadan acele ile yapılacak aktivitelerin size kar değil ancak zarar olarak geri döneceğini sıklıkla vurguluyor. O nedenle eğitim aşamasını hafife almadan olabildiğince iyi bir şekilde öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Altcoinler Neden Üretilmiştir?

İlk olarak Altcoin üretilmesinin en büyük nedeni, madencilik anlamında zorluk seviyesinin oldukça düşük olmasıdır. Bitcoin ve Litecoin gibi büyük para birimlerinin oldukça yüksek zorluklarda kazanılması, alt para birimlerinin oluşturularak daha çok kazanma şansının yakalanmasını sağlamıştır. Piyasaya çıkan Altcoinler’in piyasada tutunup, tutunamayacağını yine piyasa kullanıcıları belirlemektedir. Altcoinlerin gönderim hızı, dağıtım modu ya da hash logaritması gibi özellikleri, paranın piyasada kalıcılığı açısından oldukça önemli faktörlerdir. Yaşanan gelişmeler Altcoinler’in daha çok üretilmesi, kullanıcıların yararlanması için siteler üzerinde Altcoin Satın Al gibi seçeneklerin oluşmasını sağlamıştır.

Altcoinlerin üretimi nasıl yapılır?

Arka planda paraların biriktiği bir para havuzu olarak düşünülebilecek altcoinmining mantığı sizlerin paralarını güvence altında tutmak üzerine çalışır. Siz sisteme üye olduğunuzda ve sizin referanslarınızla yeni üyeler eklendiğinde yine alt üyeleriniz aracılığıyla kazanacağınız komisyonlar bu altcoinmining bünyesinde biriktirilerek sizin sanal paralarınıza eklenir. Bu şekilde de siz herhangi bir aktivite yapmaya devam etmiyor bile olsanız düzenli olarak biriken ve korunan bir paranız olacak demektir. Altcoin minin mantığında gerçek rezerv depolarında bulunan yine gerçek madenlerin alım satımını gerçekleştirerek madenler üzerinden çok daha fazla kar elde edebilirsiniz. Altcoin sisteminden altcoinmining sistemine geçmeniz için öncelikle biraz deneyim kazanmanız önerilir. Sonrasında bu sisteme dahil olmak için başvuruda bulunursunuz ve sistemdeki diğer tüm kişilerle birlikte kazanmaya başlarsınız.

Altcoin alım satımı nasıl gerçekleşir?

altcoin

Herhangi bir bitcoin sitesine üye olduğunuzda, sisteme alışana kadar kendi paranızı riske atmamanız adına size uzun süre yetecek belli bir miktarda sanal para verilir. Altcoinler nasıl üretilir hususunda siz bu size verilen sanal parayı çeşitli borsa aktiviteleri ile daha da değerlendirerek artırabilme şansına sahip olursunuz. Paranızı sanal ortamda kuralları ve taktikleri de öğrendikten sonra yavaş yavaş değerlendirmeye başladığınızda kazançlarınız da eş zamanlı olarak gelmeye başlar. Kendinizi denedikten ve kazanabildiğinizi gördükten sonra aynı şeyi gerçek paralarla da yapmak için kendi bütçenizden de yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Belli bir limite ulaştıktan sonra altcoinler nasıl alınır aşamasına geçmeye hak kazanırsınız ve ayın belli günlerinde yapılan ödemeler ise sanal paranızı değerlendirerek kazandığınız gerçek paranıza kavuşmuş olursunuz.

Son yıllarda oldukça büyük bir trend haline gelen bitcoin ve altcoin söylentilere göre çok yakın bir zamanda gerçek paranın yerini alarak tüm dünyada geçerli global para birimi haline gelecek. Ancak tabii ki söz konusu medya olduğunda bunun suiistimal edilmesi de kaçınılmaz oluyor. Bu alanda faaliyet gösteren çok sayıdaki dolandırıcı site size verdikleri sanal paralarla kazanmanızı sağlayarak güveninizi kazanırken gerçek para yatırdığınızda kaybetmeye başlıyorsunuz. Ya da almaya hak kazandığınız parayı asla tam olarak ve de gününde ödemiyorlar.

Altcoinlerin Avantajları Nelerdir?

Bitcoin kullanımından sonra Altcoin kullanımının bu kadar yaygınlaşmasının en büyük sebebi bazı avantajlarının olmasıdır. Bitcoin ile karşılaştırıldığında son derece esnek olan Altcoinler değer bakımından Bitcoinden düşük olmasına rağmen farklı çeşitlerde üretilmektedir. Bu açıdan bakıldığında değer olarak Bitcoinin altında kalmakta olan Altcoin sanki bir dezavantaj imiş gibi görünse de özellikle sanal para piyasasını öğrenmek isteyenler için Altcoin kullanmak daha pratik bir çözümdür. Ayrıca Altcoin kullanımının en büyük artılarından birisi de kayıplarda çok fazla değer kaybedilmesidir. Bitcoin oldukça değerli ve pahalı olan bir para birimi olduğundan dolayı kolay kazanılmamakta ve kaybedildiğinde de ciddi zararlar ortaya çıkartmaktadır. Hâlbuki Altcoin farklı marketlerde yüzlerce şekilde bulunduğundan dolayı sizin için çok büyük kayıplar ortaya çıkmayacaktır. Bu gibi durumlarda Altcoin kullanmanın telafisi çok daha kolaydır.

Binlerce farklı Altcoin türünden tercih edecek olduğunuz üstünde çalışma yapabilirsiniz. Böylece popüler hale gelmekte olan Altcoinler ile birlikte zaman içerisinde Bitcoine geçiş de sağlayabilirsiniz. Zaten Altcoin üretilmesinde kullanılan algoritma genellikle Bitcoinden alınan küçük kodlarla oluşturulmaktadır. Böyle olunca Altcoin madenciliği son derece pratik bir uygulama olmaktadır. Bitcoinde madencilik çalışması yapmaya koyulduğunuzda çok ciddi paralar harcarken Altcoin için aynı oranda para harcamak zorunda kalmayacaksınız. Altcoin dediğimiz alternatif olan sanal paralarda zorluk seviyesi son derece düşük tutuluyor. Genellikle 1’ e yaklaşmakta olan zorluk derecesi sebebiyle Altcoin madencilik için son derece uygun görülüyor. Böylece çok kolay bir şekilde üretiliyor ve kolay bir şekilde kazanılıyor.

Altcoinlere Yatırım Yapılır mı

Bitcoindeki algoritmaya benzeyen çeşitli yazılımlarla birlikte üretilen Altcoin türleri de yaygınlaşıyor. Altcoin yazılımlarına dikkat edildiğinde aslında genellikle Bitcoine son derece benziyor. Bitcoindeki çeşitli algoritmalardan bazı kopyalamalar yapılarak küçük değişikliklerle birlikte tedavüle sokuluyor. Bununla beraber Altcoin marketleri Bitcoin marketleri kadar zengin tutulmuyor. Hal böyle olunca da Exchange sitelerine giriş yaptığınızda çok fazla Altcoin türünü bulamıyorsunuz. Bu aslında günümüzde kullanılan fiziki paraların durumuna oldukça benziyor. Nasıl ki dolar ve Euro her yerde bulunur ve her zaman için alım değeri mevcuttur çünkü küresel anlamda dolaşıcı bir para birimidir.

Fakat Minör para birimi dediğimiz daha küçük olan ülkelerin, ekonomik olarak faaliyetleri sınırlı olan ülkelerin para birimleri her yerde bulunmaz, Altcoin de şu an itibarıyla bütün marketlerde bulunmuyor. Buna rağmen aradan sıyrılarak ön plana geçmiş olan bazı Altcoin türleri de var. Şu an itibariyle 150 200 civarında olan Altcoin türü ciddi anlamda kullanıcı tarafından talep ediliyor. Algoritmalar bakımından incelendiğinde de Bitcoinde olduğu gibi güvenlik açıklarının kapatılmış olduğu, genellikle 256 bit şifreleme türünün kullanıldığı Altcoinlarle karşılaşabiliyorsunuz.

Altcoinlerin Dezavantajı Nelerdir?

Bitcoin kadar değerli olmayan Altcoin bazı dezavantajları da bünyesinde taşımaktadır. Her şeyden önce Altcoin çok yaygın değildir ve hala Bitcoin çok daha tercih edilen bir tedavül aracıdır. Bu yönüyle özellikle profesyonel yatırımcılar için Altcoin bir soru işareti olmaya devam etmektedir. İkinci bir dezavantaj ise Altcoin çok değerli değildir. Bu yönüyle birlikte çok uzun zaman gerektiren bir süreçte size istediğiniz yüksek kazançları vaat etmektedir. Ayrıca Altcoin bulmak çok daha kolaydır. Ancak Altcoin çok kararlı ve istikrarlı bir çizgi takip etmediğinden dolayı Bitcoin gibi çok fazla market uygulaması yoktur. Tüm bu açılardan bakıldığında Altcoin başlı başına bir para birimi gibi görülmemektedir. Yani Bitcoine geçişti bir aşama gibi algılanmaktadır. Ancak kaliteli yazılımları olan bazı Altcoin türleri bu kısır döngüyü kırabilir ve yeni bir yatırım aracına dönüştürülebilir.

Altcoinlerin piyasadaki payı

Altcoin, sanal alışveriş ve harcamalarda kullanılmak üzere geliştirilen bitcoinin bir devamı ve türü niteliğindeki ödeme birimidir. Bu ödeme yöntemi bitcoinden belli başlı şifreleme yönünden ayrı özellikler taşımaktadır. Ayrı özellikler taşımasının altında yatan etkense aslında belirgindir. Bitcoin madencilik çalışmalarının şifrelerinin çözülmesi ve buna alternatif yeni finansal sanal para birimlerinin yaratılmasına duyulan ihtiyaçtır. Bunun için alternatif olarak altcoin üretimi gerçekleştirilmiştir. Altcoinlerin belirli şifreleme yöntemleri klasik bitcoin şifreleme yöntemlerinden çok daha kompleks üretilmiştir. Kolaylıkla çözülemeyecek olan bir algoritmik düzene sahip bulunan altcoin ödeme biriminin bu sayede bitcoin şifreleme yönteminden daha yeni bir yöntem olduğu kabul edilecektir.

Altcoin birimini bitcoin birimine dönüştürmek ve bu sayede bitcoin değeri üzerinden harcama yapmak, satmak mümkün olmaktadır. Bunun için al-sat işlemleri sağlayan yurt dışı kaynaklı döviz birimleri bulunmaktadır. Ülkemizdeki altcoin al-sat birimleri güvenilir olmadıkları için güven vermezler. Bunun yanı sıra şifreleme yöntemi ve madencilik sürecinde bitcoinler gibi klasik madencilikle bitcoin yapmaz. Gelişmiş CPU ve ekran kartı sistemleri üzerinden algoritmik madencilik hizmetleri sunar. Bu da onun öne çıkmasını sağlayan bir özellik olarak dikkat çekmesine yol açmaktadır.

Altcoinlerin şifreleme yöntemleri

Altcoin algoritması çeşitli şifrelemelere dayandığı için online alışverişlerde güvenle kullanılabilir. Özellikle Keccak adlı bir şifreleme türü gelişmiş ekran kartı ve CPU sistemli bilgisayar donanımlarında altcoin ile madencilik çalışmalarını öngörmektedir. Öngördüğü bu çalışmaları da öne çıkan nitelikleri düşünülerek belli başlı şifreleme yöntemlerini ortaya koyar. Tüm bu şifreleme yöntemleri de algoritma açısından kolaylıkla çözülemeyecek unsurları taşıması yönüyle öne çıkmaktadır. Altcoin şifreleme yöntemlerinden tanındık bir diğer yöntem de Sha-256 şifreleme algoritmasıdır. Bu yöntem kullanıldığı zaman öne çıkan madencilik çalışmalarında daha kolay bir şekilde mining çalışmalarının yapılmasına izin verilmektedir. Bu yaklaşım tarzı da elbette madencilik çalışmalarından biri olarak sıklıkla kullanılan ikinci bir yöntem olmasını mümkün kılmaktadır.

By | 2017-12-29T16:44:52+00:00 Aralık 11th, 2017|Categories: Bitcoin|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment