Ek Gelir-Ek iş

Altarnatif Yolu Ek iş Olarak Değerlendirebilir Miyiz Ek Gelir-Ek iş

Altarnatif Yolu Ek iş Olarak Değerlendirebilir Miyiz

  • 345

Ek İş Fırsatları

Tek maaş ile özellikle büyük şehir şartlarında bir ailenin geçinmesi günümüzde oldukça zordur. Bu sebeple kendilerine ek gelir sağlayacak işler arayan ek iş yapan memurlar da çok fazladır. Bu işlerden birkaçı hakkında bilgi vermek yararlı olacaktır.

Editörlük Yapmak

Okumaktan hoşlanan bireyler için yazılan makale metinlerinin düzeltilmesi işidir. Bu çeşit işlerde genellikle sayfa başına ücret verilir ve evde yapılabilmesi mümkün olan işlerdendir. Okudukça hem her konuda bilgi sahibi olunur, hem de eve iyi bir miktarda ek gelir sağlanmış olur.

Evde Organik Yiyecekler Yaparak Gelir Elde Etme

Doğal yiyeceklerin oldukça az olduğu günümüzde, insanlar paketli ve katkı maddeli ürünler yerine organik, sağlıklı ve doğal olana yönelmiştir. Bu yöneliş kimilerine ek iş ne yapabiliriz sorusuna cevap olarak ek gelir sağlayabilmektedir. Eğer sizin de organik salça, yoğurt, reçel gibi ev yapımı ürünlere merakınız varsa ve yapabilmekte yetenekliyseniz kendinize bir dükkan açabilir ve buralardan beklediğinizden fazla gelir elde edebilirsiniz. Diğer bir seçenek de bu ürünleri yaparak eşe, dosta, çevreye haber vererek veya firmalarla anlaşarak da satış sağlanabilir.

Evde Sabun Paketleme

Sabun paketleme işi de ek gelir olarak küçümsenmemesi gereken işlerden birisidir. Özellikle ev hanımları için yapılabilmesi mümkün olan bu iş daha çok sabırlı olmayı gerektirir. Günde 1000 taneye kadar sabun paketi istenebilir. Ek iş yapan memurlar kendilerine belirli bir saat dilimi belirler ve ona göre çalışırlarsa, işleri hem daha düzenli hem de daha verimli olacaktır. Çok dikkatli olmayı gerektirmeyen bu işin yanında tv izlemek ve müzik dinlemek mümkündür. Böylelikle Rutin ve monotonluktan sıyrılarak işinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

E-Kitap Yazarak Satmak

Eğer kitap okumayı sevenler ve romanlarla arası iyi olanlar için ek iş ne yapabiliriz sorusunun cevabı olarak sizin için yerini alacaktır. Oldukça yeni bir ek gelir kapısı olmasına rağmen ek gelirden öteye geçerek zengin olma imkanının olduğu bir alandır. Mağazaların ürününüzü satmanıza olanak tanıması ile basit bir yemek kitabından bile para kazanmak mümkün olur. Yeteneğinizi ölçmek için 20-30 sayfalık bir deneme yaparak başarınızı ölçmeniz mümkün olur. İstediğiniz zaman ve baskı altında kalmadan yapabileceğiniz bir iş olması sebebiyle disiplini sevmeyenler için tercih edilebilecek niteliktedir.

Benzer Yazılar

Ek iş ile Para Kazanmak Ek Gelir-Ek iş
Evden Çalışarak Ek iş Ek Gelir-Ek iş
Çeşitli Ek iş Fikirleri Ek Gelir-Ek iş
Ek iş Ne Yapabilirim Ek Gelir-Ek iş

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?