0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Bütcesine Katkıda Bulunarak Ek iş Nasıl Yapabilirim

18 Eylül 2017
10 kez görüntülendi
Aile Bütcesine Katkıda Bulunarak Ek iş Nasıl Yapabilirim

Aile bütçesini tutturmak, ay sonunu getirmek zaman zaman zor olabilmektedir. Özellikle tek kişinin çalıştığı dönemlerde ek gelir elde etmek bir rahatlama imkânı yaratır. İnsanlar normal zamanlarda rahat geçse bile, ek gelir yaratarak bazı ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ufak bir tatil yapma imkânı elde edebilir. Bu sebeplerle insanların ek iş olarak ne alıp satabilirim diye sorması çok normal. Sosyal medyanın günümüzde bu kadar yaygınlaşmasının faydalarından biri de internetin çok fazla ek iş imkânları yaratmasıdır. Bu ek iş imkânlarına şu şekilde ulaşabilirsiniz.

Ek iş imkânları çok çeşitlidir. Öncelikle yapabileceğiniz, ilgi alanınız olan iş imkânlarını ayıklamanız gerekmekte. İnternette olsa da her işe profesyonelce yaklaşmak gerekir.

internette ek iş imkânları nelerdir?

  1. Makale yazmak. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı seven kişiler internette çeşitli konular üzerinden yazarak para kazanabilmektedir. Bu işi meslek olarak yaparak 2000 TL’ye yakın para kazanan insanlar vardır.
  1. Çeşitli konularda çeviri yaparak para kazanmak. İyi derecede yabancı dile sahip kimseler çeviri yaparak para kazanabilmekte. Filmler, videolar ya da makaleler için olan bu çeviriler için profesyonel derecede dil bilmek gerekmiyor, genellikle iyi derecede kabul edilmektedir. Ayrıca bu işi yapmak kişilerin ikinci dilinizi kullanmasına ve geliştirmesine katkıda bulunmaktadır.
  1. İnstagram gibi sosyal medya kuruluşlarında butik açmak. Ek iş olarak ne alıp satabilirim? Sorusunu soran kişiler genellikle instagram butiklerini tercih etmektedir. Artık internette butik gezmek bir hobi haline geldi. Bir de diğer butiklerde pek olmayan daha sıra dışı ürünler bulan kişiler bunu ek iş olmadan çıkarıp meslek haline getirmektedirler. Bu işi yapmak için önemli olan iyi fotoğraf çekebilmektir.
  1. Online olarak çeşitli konularda dersler vermek. İnternet bilgiye ulaşmanın en kolay yollarından biridir. Burası bilgisini paylaşan ve o bilgiye ihtiyacı olanları birleştiren bir köprü vazifesi görmektedir. Bu sebeple iyi olduğu konular üzerine yoğunlaşan kişiler ek iş olarak internet üzerinden ders verme konusunu tercih ediyor.
  1. Youtube sitesinde kanalı açmak. Bu da yine insanların kendini anlattığı yollardan biri. Youtube sitesinde her gün onlarca kanal açılmaktadır. Kanal olarak başarılı olmanın yolu samimi olmak ve karşı tarafa bir şeyler katabilmektir. Herkes kanal açıp bilgilerini diğer insanlarla paylaşarak para kazanabilir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?