Bitmex Nedir, Nasıl Kullanılır, Bitmex Borsası Güvenilir Mi

Bitmex borsası hakkında üç (3) temel bilgi olan; bitmex nedir, bitmex nasıl kullanılır ve bitmex güvenilir mi aramanıza üç (3) başlık ve üç (3) video ile detaylı açıklama yaparak bilgi almanızı sağlıyorum. Her şeyin dijital platformlar üzerinden kısa yol kullanılarak yapıldığı dönemde daha fazla ortaya çıkan dijital paralar gittikçe önemli yatırımlar haline gelmektedir.

Bitmex Nedir

Bitmex, 2014 yıllarında Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Red tarafından yönetilmekte olup HDR Global Trading Limited tarafından Seyşeller Cumhuriyet’i merkez olmak üzere kurulmuştur. Genel olarak Hong Kong‘ta faaliyet gösteren Bitmex, kuruluş yılı da dahil olmak üzere benzer piyasalar içerisinde en çok bilinen Bitcoin benzeri borsalardan birisi haline gelmiştir.

Bitmex, göz ardı edilecek türden bir kripto-kripto ya da kripto-fiat borsalarından olmaması nedeniyle acemi ve bilgi sahibi olmayan kişiler için uygun değildir.

Deneyimsiz ve acemi kişilerin izleyeceği rotalar risk oluşturacağından öğrenmeden bir işlem yapılması hataları da beraberinde getirebilmektedir.

Bitmex sadece Bitcoin ile işlem yaptığından diğer coinlere ve alt coinlere kullanım açısından olanak vermemektedir. Güvenlik kavramı Bitmex için çok önemli bir kavramdır. Kullanım konusunda net bir ara yüzü ve kullanıcı tablosu gibi özellikler ile donanım sağlanmıştır.

İlk 6 ay %10 indirimli işlem yapmak için buradan üye olabilirsiniz. Şimdi bitmex hesabınızı oluşturmak için TIKLAYIN

Bitmex Nasıl Kullanılır

Bitmex kullanmak belirli başlı terimleri bilmeyi gerektirmektedir. İlk olarak bir Bitmex hesabı açmakla işe başlanılır. Borsanın ana sayfası üzerinden sol köşedeki kaydol tuşuna basarak girilmesi istenilen tüm bilgilerin eksiksiz şekilde tamamlanması ile birlikte e posta doğrulaması sonucunda platforma giriş sağlanabilmektedir. “Hesap ve Güvenlik” sayfası 2FA seçeneği ile güvence altına alınabilmektedir.

Tüm işlemler bittiğinde ise ilk para yatırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Para yatırıldıktan sonra Bitmex üzerinde işlem yapılabilmektedir. Hesap bölümünde karşılaşılabilecek belirli başlı terimler vardır:

 • Unrealized PNL: Listelenilen tüm açık pozisyonlardaki zarar ve kâr olasılığı
 • Margin Balance (Marj Dengesi): Borsa içerisinde bulunan toplam sermaye
 • Wallet Balance (Cüzdan Bakiyesi): Çekilen paranın artı depozitonun ise eksi olduğu bakiye
 • Available Balance ( Kalan Bakiye): Oluşabilecek yeni pozisyonlar için kullanılabilir marj
 • Order Margin: Marjın açık konumda bulunan siparişinin marj gereksinimleri için tutulduğu kısım

Bitmex Borsası Güvenilir Mi

Bitmex, kullanıcıları için özel güvenlik önlemleri bulundurmaktadır:

 1. Kullanıcı fonlarının güvenli bir şekilde korunmasını sağlamak için çoklu imza eşliğinde soğuk cüzdan seçeneği kullanmaktadır.
 2. Platform üzerinden sağlanan para çekme işlemleri için manuel kontrol sağlayabilen en az olmak koşuluyla iki eleman temin etmektedir.
 3. Platform üzerinden her ayrı bir bölüme erişebilmek için çoklu olarak kişisel kimlik doğrulama formu bulundurmaktadır.
 4. Platformda bulunan sunucu kimliklerini korumak adına Amazon Web Services sistemini devreye sokmaktadır.
 5. Kullanıcıların tüm işlemlerinde risk faktörü düşünülerek sistem üzerinden kontrol sağlamaktadır.
 6. Bitmex ticaret motoru özellikle sadece büyük bankalar tarafından kullanılan özel bir dil ile verilerini yazmaktadır.
İlk 6 ay %10 indirimli işlem yapmak için buradan üye olabilirsiniz. Şimdi bitmex hesabınızı oluşturmak için TIKLAYIN

Tüm bunların yanı sıra Bitmex, kullanıcıları üzerinden kişisel verilerin korunması adına iki faktörlü kimlik doğrulaması, e posta şifrelemesi gibi özelliklerde bulundurmaktadır. Bitmex’in geçmişinde herhangi bir güvenlik saldırısı bulunmadığından oldukça güvenilir bir platform olarak görülmektedir.

Bitmex borsasına sadece Bitcoin yatırılmaktadır. Bu platformun ateşlenmesi için işlem ücretleri kullanılır. Hesapta bulundurulabilecek minimum miktar 0.001 XBT olmaktadır. Bu ücret dışında herhangi bir ücret talep edilmemekle birlikte para çekilmesi sırasında ek ücret bulundurmamaktadır. ​​​​​Bitmex Para çekme işlemleri manuel şekilde gerçekleştirildiğinden günde sadece bir defa belirli saat limitlerinde gönderilmektedir.

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 2 Ortalama Puan: 4.5]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...