Binance Güvenlik ve Hesap Ayarları Hakkında

Güvenlik aşamasını da geçtikten sonra Binance hesap onaylatma için e-mail adresimize gelen mailin açılması gerekir. Mailde bir onay butonuna tıklamamız istenir bu butona tıklayarak Binance hesap doğrulama işlemi tamamlamış olur.

Binance kimlik doğrulama, Binance kyc doğrulama işlemi için Binance web sitesine girilir. Daha sonra kullanıcı merkezine girerek kimlik doğrulama butonuna tıklanır. Daha sonra kişisel hesaplar için kişisel hesap seçeneğine tıklanır. Bu adımdan sonra kişisel bilgiler girilir ve ülke veya bölge seçilir. Kimliğinizin kayıtlı olduğu ülkeye göre bir kimlik türü seçilir.

Bu konu da pasaport, ehliyet, kimlik kartı kullanılabilir. Örnek olarak eğer pasaportunuzu kullanırsanız, pasaportunuzun bir fotoğrafını yüklersiniz sonrasında bir de yüzünüzün fotoğrafını yüklersiniz. Gerekli fotoğrafları yükledikten sonra Binance yüz tanıma ekranı açılır. İşleme devam etmek için “Bu kişinin ben olduğumu onaylıyorum” butonuna tıklayın. Bu işlemi yaparken hiç bir şapka ya da gözlük kullanmayın.

Işık kayanağının yeterli olduğundan emin olun. Bu kısmı da bitirdikten sonra Binance yüz tanıma doğrulama işlemi yapılmış olur. Yüz tanıma işleminin sonuçlanması için 1-3 gün bekleyin.

Binance Giriş Yapma

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmak için login butonuna tıklamanız gerekmetedir. Binance giriş işlemini yaptıktan sonra güvenlik amacı ile iki adımlı doğrulama sistemi karşımıza çıkar. Doğrulama işlemi için Google Authenticor vasıtasıyla ya da SMS iki adımlı doğrulama yapılır. Fakat sms ile doğrulama her ülkede geçerli değil yalnızca Çin’de geçerli. Dolaysıyla Google Authenticor kullanmamız gerekiyor.

Binance (2FA) Google Authenticator

Binance (2FA) google authenticator hakkında, Hesabınıza extra güvenlik önlemleri getirmek istiyorsanız bu seçeneği mutlaka kullanmalısınız. Binance (2FA) Google Authenticator oldukça kolaydır. ilk önce Android yada ios telefonunuza mağaza seçeneğinden google authenticator uygulamasını indirmeli ve sonrasında sadece karşınıza çıkan barkod kodunu kameraya taratmalısınız.

Sırası ile şu şekildedir. Binance hesabımızı açıyoruz > Hesap Ayarları > Sağda google authenticator göreceksiniz tıklıyoruz > Sayfada ki adımları sırası ile yapıyoruz. Binance (2FA) Google Authenticator kurulumu basit bir kaç tıklama ile yapılmış oluyor.

Eğer binance google authenticator sorunu yaşarsanız lütfen yorum alanına yazabilirsiniz. Binance 2fa reset yada kurtarma işlemi için binance destek iletişim bölümünden yardım alabilirsiniz. Destek bölümü size binance google authenticator silindi, kurtarma, yeni telefon kurma gibi birçok konu hakkında yardımcı olmaktadır.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Kategorideki Rastgele Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir