Binance (2Fa) Google Authenticator Sorunun Çözümleri Burada

Binance bir kripto para borsası olarak dijital paraları kullanarak sistem üzerinden kar elde etmek için kullanılan finans aracıdır.

İnternet ve Bilgisayar üzerinden destek sağlayan ve şifreleme sistemi ile güvenli bir şekilde alım satım yapılmaktadır. Peki sistem nasıl kullanılır?, işlem nasıl yapılır? 2fa kodunun güvenlik seviyesi nedir? nasıl oluşturulur. kayıp yada unutulduğunda bu kod tekrar nasıl üretilir? bu yazımızda tüm detaylar yer almaktadır. 2fa kodu olmadan web sitesi üzerinden giriş yapıldığında sistem nasıl işleyecektir? Tüm bu soruların cevapları yazımızda detaylı şekilde yer almaktadır.

Kripto para alım satım hareketleri yapabilmek için öncelikle sistem üzerinden güvenli portal girişi sağlamak gerekiyor. Giriş işlemleri

üzerinden sistem binance google authenticator yönergelerinin takip edilmesi yeterli olacaktır. Öncelikle yapılması işlemleri sıralayalım.

– Binance web sitesine giriş yapalım.

-Menü yardımıyla Kullanıcı işlemler menüsüne girelim.

-Google doğrulama bölümünü etkinleştirelim.

-Etkinleştirdikten sonra açılan sayfada google authenticator yüklemek yeterli olacaktır.

Binance (2Fa) Google Authenticator
Binance (2Fa) Google Authenticator

Binance 2fa Nasıl Yapılır

İlk aşamayı tamamladıktan sonra anahtarın yüklenmesi için kısa ikinci bir aşamamız olacak şimdi birlikte bu anahtarı inceleyelim.

– Google Authenticator oluşturduktan ve ilgili uygulamayı etkinleştirdikten sonra binance 2fa nasıl yapılır detaylarına birlikte bakalım 2fa anahtarı Google Authenticator tarafından olulşturulan şifredir. Binance sayfasına giriş yaptıktan sonra Google Authenticator tarafından üretilen anahtarın girilmesi gerekmektedir.

QR kodu taratılarak ya da manuel giriş yapılabilmektedir. Sisteme otomatik olarak tanımlaması yapılmaktadır. İşlemlerin güvenliği bu anlamda çok önemlidir. bu yüzden web şifresi ile birlikte 2fa kodunun mutlaka taranması şarttır. Taranmadığı takdirde sistem güvenlik sebebiyle girişe izin vermeyecektir.

Binance 2fa Kodu Kaybettim

Binance uygulamasını kullanırken ciddi anlamda üst düzeyde güvenlik sağlanması gerekmektedir. işte 2fa kodunun işlevi burada birinci dereceden önemli hale gelmektedir. Çünkü Google Authenticator üzerinden 2fa kodu bu güvenlik seviyesini en üst düzeyde tutar.

Diğer taraftan binance web sitesi için güvenlik girişi ile sağlandığından çift faktörlü güvenlik gerçekleştirir. 2fa kodunun cep telefonuna gelmesi kişiye özel tutulmasında önemli rol oynamaktadır. binance 2fa kodu kaybettim ne yapmak gerekecek? Yapılması gereken tekrar kod üretmek ve resetleme işlemi olacaktır.

Binance 2fa Reset Nasıl Yapılır
Binance 2fa Reset Nasıl Yapılır

Binance 2fa Reset Nasıl Yapılır

2fa kodu, çift faktörlü güvenlik sistemi içerisinde önemli rol oynayan bir güvenlik anahtarıdır. İlgili kod unutulduğunda ya da kaybedildiğinde binance 2fa reset nasıl yapılır yeniden mail girişi yapılarak google authenticator uygulaması içerisindeki yönergeleri takip ederek şifrenin resetlenmesi ve yeniden yeni bir şifre oluşturmak gerekecektir. Yenilenen şifreler kullanıcıya özel atanmaktadır. Dolayısıyla eski şifre kayıp olduğunda sistem üzerinden şifrenin yenilenmesi gerekmektedir.

Yenilenen şifre ile tekrar web sitesine giriş yapılabilmektedir. Web sitesi 2fa kodunun devre dışı bırakıldığını anladığı anda siteyi güvenlik amacıyla 24 saat kapatır. ve tekrar şifre oluşturmak gerekecektir.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Kategorideki Rastgele Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir