Aymnet Kolajen (Collagen) Faydaları, Nasıl Kullanılır ve Yorumları

Aymnet Joint Complex içeriği

AYM JOİNT COMPLEX kapsül içeriğinde; tip II kolajen, glukozamin sülfat, kondroitin sülfat, metil sülfonil metan, hyalüronik asit ve akgünlük bitkisi bulundurur. Vücutta oluşan iltihapların ilerlemesini yavaşlatmak, kemik ve eklemlerdeki yıpranmaları iyileştirmek için destek görevini görür.

Aymnet Kolajen Faydaları Nedir

Eklem iltihabı ve kireçlenmesi tedavisine ek olarak eklem hasarlarını yavaşlatır. Spor yaralanmaları ve kas ağrılarında kıkırdağın yenilenmesi için yardımcı olur.

Vücutta eklem kıkırdağının temel yapısını oluşturan madde Tip II kolajendir. Kolajenin amacı kıkırdak dokusuna sağlamlık ve esneklik sağlamaktır. Aymnet kolajen, düzenli olarak kullanıldığında kıkırdaklara sağlamlık ve esneklik sağlar. Böylece kıkırdak yapısının gerilme ve basınç kuvvetlerinden en az şekilde etkilenmesini sağlar.

Aymnet Join Complex Eklem ve Kemiklere Destek Sağlar

Aymnet collagen zengini bu kapsül Glukozamin içeriğiyle, eklem iltihaplanması ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Genellikle yaşa bağlı eklem ve kemik ağrısının tedavisi için kullanılmaktadır.

Kondroitin maddesi, kemik ve kıkırdakta bağ dokularının bir yapı taşıdır. Eklem kireçlenmesinde, eklemlerdeki kıkırdak yapısı parçalanır. Kıkırdak bileşeninden biri olan kondroitin sülfat takviyesi yıkımı yavaşlatabilir.

Vücut eklem onarımında ihtiyaç duyduğu sülfürü metil sülfonil metan maddesinden karşılar. Eklemdeki hasarın tamir sürecini yavaşlatan kronik inflamasyonu azaltarak tamir sürecini dengeler.

Hyaluronik asit, eklem ve bazı dokularda yağlayıcı ve tampon görevi görür. Yara iyileşmesi ve doku yaralanması sırasında hyaluronik asit sentezi artar. Bağışıklığı ve doku onarımını düzenler.

Akgünlük ekstraktı; iltihaplanmayı azaltır, eklem romatizması, inflamatuar bağırsak hastalıkları astım gibi hastalıkların tedavisine destek verir.

Aymnet Kolajen Kapsül Nasıl Kullanılır

AYM JOİNT COMPLEX kapsül, her gün yemeklerden önce 1 adet olması şartıyla günde 2 defa alınması tavsiye edilir. Düzenli olarak kullanıldığında eklem ağrılarında azalmaya neden olacağı düşünülmektedir. Unutulmamalıdır ki AYMNET JOİNT COMPLEX kapsül bir ilaç değildir, bitkisel içerikli bir besin takviyesidir.

Kategorideki Rastgele Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir